Jak uchronić malucha w wózku dziecięcym przed upałami?
Jak uchronić malucha w wózku dziecięcym przed upałami?

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest istotną częścią życia zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych. Zmieniające się warunku pogodowe nie zawsze pozwalają cieszyć się najlepszą aurą, jednak wysoka temperatura i bezchmurne niebo również mogą być nieodpowiednie dla maluchów. Będąc w wózku dziecięcym bez odpowiedniej ochrony i przygotowania, może stać im się krzywda. Jak tego uniknąć?

Uważaj na odwodnienie

Utrzymywanie nawodnienia ciała w gorące letnie dni wymaga dodatkowych płynów. Oznacza to więcej karmienia piersią w przypadku noworodków lub bonusową butelkę dla dojrzalszej pociechy. Kiedy dziecko jest gorące, karmienie go w tym czasie zapewnia organizmowi optymalny poziom nawodnienia.

Jeśli maluch nie przyjmuje już tylko mleka, to zamiast soczków w finezyjnych pojemnikach, można mu podać chłodną, przefiltrowaną wodę. W czasie upałów należy unikać napojów z wysoką zawartością cukru w składzie (a to niestety norma wśród produktów dla dzieci), ponieważ gorąca aura sama w sobie przyczynia się do podwyższenia stężenia cukru we krwi!

Zainstaluj podkładkę na siedziska wózka dziecięcego

W naszym sklepie specjalne rodzaje wkładek do wózka, które mają doskonałe właściwości odprowadzania wilgoci. Są odpowiedzialne za ułatwienie wentylacji, więc Twoje dziecko pozostaje świeże nawet w gorące, słoneczne popołudnie. Ponadto niektóre z nich oferują chłonne poduszki. Te dwie cechy pomagają w zapobieganiu nadmiernemu poceniu się i przegrzaniu dziecka.

Skuś się na przenośny wentylator

Chociaż można uznać, że używanie wentylatora na zewnątrz to przejaw fanaberii, to jednak w przypadku wózków dziecięcych ma to wiele sensu. Po pierwsze dlatego, że w zabudowanym nosidle przepływ powietrza jest zaburzony, a co za tym idzie, dziecko jest zmuszone cały czas przebywać w podwyższonej temperaturze.

Dorosła osoba może nawet nie zdawać sobie z tego sprawy, gdyż z każdej strony swobodnie otula je wiatr. Nawet spacerówki blokują część atmosfery, więc wentylator często jest jedynym wyjściem, by dziecko mogło odetchnąć chłodniejszym powietrzem.

Zainwestuj w baldachim do spacerówki

Większości wózków ma co najmniej 2-3 dodatkowe akcesoria zapewniające większy komfort i wygodę. Na szczególną uwagę zasługują tutaj baldachimy do spacerówek. Tego typu pokrowce są wykonane z bawełnianego materiału i chronią dziecko przed 99% promieni UVB i UVA.

Tkanina nie tylko zapewnia ochronę przed słońcem, ale jest również wodoodporna. Na dodatek niektóre z nich zawierają ukrytą kieszeń, która jest przydatna do przechowywania kubków i butelek z napojem w pozycji pionowej.

Unikaj najgorętszych godzin dnia

Lato to czas, kiedy większość rodziców cieszy się na myśl o spacerach z maluchami w parku, na plaży czy w ogrodzie. Jednak wysokie temperatury mogą stanowić zagrożenie dla małych dzieci, szczególnie tych w wózkach dziecięcych.

Najważniejszą zasadą jest unikanie spacerów w godzinach największego nasłonecznienia, czyli między 10:00 a 16:00. To właśnie wtedy słońce jest najintensywniejsze, a temperatury najwyższe. Staraj się planować spacery wcześnie rano lub późnym popołudniem, gdy słońce jest już niżej i jest nieco chłodniej.

Wybierz odpowiedni wózek i akcesoria

Wózek dziecięcy powinien być przewiewny i wykonany z materiałów, które nie nagrzewają się zbyt mocno. Warto również zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria:

  • Parasolka do wózka – pomaga osłonić malucha przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
  • Moskitiera – nie tylko chroni przed owadami, ale także może zmniejszać ekspozycję na słońce.
  • Wentylator do wózka – małe, przenośne wentylatory mogą zapewnić dodatkowy przepływ powietrza i ochłodzenie.

Używaj lekkich, oddychających tkanin

Ubierz swoje dziecko w lekkie, przewiewne ubrania wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna czy len. Pamiętaj również o nakryciu głowy – kapelusz lub czapeczka z szerokim rondem ochroni twarz i kark malucha przed słońcem.

Ochrona dziecka przed upałami w wózku dziecięcym wymaga odpowiedniego przygotowania i uwagi. Pamiętaj o unikaniu największego słońca, stosowaniu odpowiednich akcesoriów i dbaniu o komfort malucha. Dzięki tym prostym, ale skutecznym krokom, będziesz mógł cieszyć się letnimi spacerami bez obaw o zdrowie swojego dziecka.

w górę
Sklep jest w trybie podglądu
Zobacz pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium